šifra 10V: jízdní řád (Resselův památník)

zadání

s10V

realizace zastávky
KN5_hra8

stručné řešení

Dvacetišestihodinový den se jen tak nevidí. Podle minut postupně od 1 do 58 bereme hodiny a převádíme je na písmena.

vysvětlení
  • pozorování: Zadání je výrazně podobné standardnímu jízdnímu řádu IDS JMK upraveného podle reálií hry. Jedna věc ovšem nesedí, je to počet hodin ve dni.
  • pozorování: N dole v poznámce říká, že v takto označených časech není dobré hledat šifru, čímž radí, že v minutách bez N šifra bude.
  • řešení: Podle minut, od 1 do 58 postupně vybíráme hodiny a píšeme si odpovídající písmena v abecedě, čímž získáme tajenku HLEDEJ DVE STE METRU ODSUD NA CESTE PODEL JIZNIHO OKRAJE OBLASTI ZADNI HADY.
  • bonusy: Na šifře kromě kontaktů na organizátory a podobně byla uvedena všechna minulá (pravým umístěním) i všechna budoucí. Na dalším stanovišti se opravdu nelepily nálepky týmů. Doba „jízdy” na další stanoviště odpovídala době chůze mezi nimi (bez luštění).

Komentáře

Dana: Zastávka byla úžasná a

Dana: Zastávka byla úžasná a jízdní řád taky! (škoda, že cvakátko v době našeho příchodu už nefungovalo...) Šifra byla rychlovka, horší to bylo s číslem na jízdence ... Než nám došlo, že jestli ty první cifry jsou čas, tak je můžeme v řešení vynechat...

Nádhera

Dokonalé... nádherná šifra, fantastické provedení. Jen se stydím, že jsme čtvrt hodiny luštili jízdenku jak troubové, než mě napadlo sáhnout po mapě. (Anička)

Ještěže jsme měli kompas,

Ještěže jsme měli kompas, protože i tak nám dojít ten kousek od zastávky ke cvakátku trvalo snad hodinu. Postupně jsme vyrazili třemi různými cestami, zjistili že jdeme špatně a pokorně se vrátili na zastávku. Druhý a třetí pokus jsme absolvovali společně s dalším týmem.

Sice se můžeme vymlouvat, že už byla tma, ale stejně... orientací se moc chlubit nemůžeme.